0910 584 228 info@redo.sk

Čo je redo index?

Redo index je nezávislým odborným hodnotením rezidenčných novostavieb. Index je priemerom investičného, technického a užívateľského hodnotenia novostavby.

Ako hodnotíme novostavby?

Na metodike hodnotenia sa podieľajú znalci v odbore stavebníctva, projektanti, architekti, investori a realitní makléri. Hodnotiace kritériá neustále aktualizujeme a rozširujeme s cieľom dosiahnutia čo najkomplexnejšieho, najodbornejšieho a najobjektívnejšieho hodnotenia. Výsledné indexy sa môžu v priebehu času meniť, avšak všetky novostavby sú vždy hodnotené rovnakou metodikou.

Investičné hodnotenie

Hodnotenie novostavby z pohľadu atraktivity pre investora. Najvýznamnejšími skupinami hodnotiacich kritérií sú lokalita, absolútne a relatívne ceny bytov, prevádzkové náklady a potenciálne príjmy z prenájmu bytu.

Technické hodnotenie

Hodnotenie novostavby z pohľadu použitých technológií. Najvýznamnejšími skupinami hodnotiacich kritérií sú energetická náročnosť, použité materiály a SMART technológie.  Hodnotiace kritériá sú v súlade s platnými  STN normami a legislatívnymi predpismi.

Užívateľské hodnotenie

Hodnotenie novostavby z pohľadu kvality bývania a užívateľského komfortu. Najvýznamnejšími skupinami hodnotiacich kritérií sú občianska vybavenosť, dopravná dostupnosť, parkovanie, bezprostredné okolie novostavby, svetelné podmienky, hlučnosť prostredia a vybavenie spoločných priestorov.

Najnovšie z blogu

Akú hypotéku dostanete po júli 2019?

07/04/2019

Národná banka Slovenska (NBS) sa snaží spomaliť extrémne zadlžovanie Slovákov a 1. júla 2019 vstúpila do platnosti posledná fáza sprísňovania úverov na bývanie. V rámci nej klesol podiel výnimiek, ktorým banky môžu odsúhlasiť vyšší úver. Od 1. júla 2019 môžu banky poskytovať už len 20 % hypotekárnych úverov vo výške od 80 do 90 % z ... Čítať viac

Vývoj vydaných stavebných povolení a začatých bytov

06/25/2019

Prehľad vývoja počtu vydaných stavebných povolení na výstavbu nových bytov a počet začatých bytov za roky 2005 až 2019. V tabuľke nájdete aj vývoj priemerných cien bytov za m2 v eurách. Zdroj: Štatistický úrad SR, NBS

Kúpiť novostavbu, alebo panelák?

06/04/2019

3 najčastejšie otázky, ktoré sa nás pýtajú naši klienti a priatelia pri rozhodovaní o kúpe nehnuteľnosti sú: kúpiť novostavbu, alebo panelák? kúpiť byt, alebo dom? bývať v podnájme, alebo kúpiť vlastný byt na hypotéku? V tomto článku zodpovieme prvú otázku a veríme, že mnohým vám pomôže pri správnom výbere. Čo porovnávame? Kúpna cena Rozdiel medzi ... Čítať viac
technický prevádzkovateľ WEBIO, s.r.o., idea Lorant Szabo